Proč je vintage Adidas tak výjimečný

Proč je vintage Adidas tak výjimečný? Samozřejmě lze říct, že pro vintage nadšence je vše vintage výjimečné. Ale vintage Adidas oblečení je ještě v jiné lize, a to i pro ty, na které sportovní oblečení zpravidla příliš nezapůsobilo.

Ikonické logo trojlístku stále přitahuje milovníky módy, kteří hledají autentické vintage kousky Adidas.

Po téměř čtyřech desetiletích jsou vintage kousky  Adidas stále v módě. Nejlepší věcí na vlastnictví kteréhokoliv z těchto originálů Adidas je to, že je stále můžete mixovat  s moderními kousky šatníku a vytvořit tak  dokonale stylovým vzhledem.

Bunda Adidas    Mikina Adidas    

Teplákové soupravy, které zahrnují variace topů a kalhot, se zpočátku vyvíjely v 60. letech jako atletické oblečení. Ve skutečnosti se v minulých desetiletích také nazývaly „zahřívací obleky“, protože atletické hvězdy nosily své teplákové bundy a topy, aby se uvolnily na trati před velkou událostí. V roce 1967 přišla ve spolupráci se slavným německým fotbalistou Franzem Beckenbauerem první ročník teplákové soupravy Adidas.

Avšak až v sedmdesátých letech se tepláky a bundy změnily na běžné módní oblečení a přesunuly se ze sportovních hřišť do ulic. A v době, kdy se tepláky a topy Adidas staly hlavním proudem, byly všudypřítomné. Každý vlastnil jednu teplákovku a každý tuhle teplákovku taky miloval.

Šedá bunda Adidas    Tričko Adidas     Bunda Adidas

Od rušných hospodyněk, domácích prací až po vysoce placené obchodní magnáty a mladé dospělé v nákupních centrech a parcích - pokud to mělo logo Adidas trojlístku, všichni byli hrdí na to, že se v tomhle kousku ukážožou. Nezáleželo na tom, že jste rozhodně nešli na běhat na stadion. Nezáleželo ani na to, že jste měli nadváhu. Lidé prostě chtěli vlastnit a nosit jeden z těch originálů Adidas, protože ho měli všichni ostatní.

A to nebylo nic ve srovnání s tím, co vidíme dnes. V té době, když si bundy a topy přicházely do svých vlastních a bojovaly o to, aby získaly místo ve skříni pro každého, vypadalo vintage sportovní oblečení Adidas mnohem jinak, než tomu bylo o několik let později.

Tepláky a topy prošly dlouhou cestou od doby, kdy se v šedesátých letech poprvé objevily na scéně šatů. Nejde však jen o změnu typu použitých materiálů k jejich výrobě. Dokonce i tvary a střihy těchto originálů Adidas se časem vyvinuly. Navzdory všem těmto změnám však tepláky a bundy stále mění hranice, pokud jde o neformální nebo formální oblékání.

Dnes jsou vintage tepláky a bundy Adidas stále základem outfitu - jak pro pracovní, tak pro volný čas.

 

Tady jsou naše tipy, jak nosit vintage adidas:

  • Nebojte se kombinovat různá období historických kousků Adidas.
  • Nevyhýbejte se nosit jeden z těch neformálních topů přes formální halenku nebo košili.
  • Pokud obvykle upřednostňujete tepláky Adidas, další  Adidas kousky jsou skvělým doplnění Vašeho šatníku.
  • Vezměte si tracksuit mikinu spolu s tričkem a volnými kalhotami a máte perfektní letní uvolněný outfit.
  • Tmavě zbarvené bundy s tepláky se skvěle hodí ke světlým tričkám a topům.
  • Pokud je to semi-formální příležitost, jako chladná noc venku s kolegy v kanceláři, zvažte spárování vaší vintage bundy Adidas s formálním oblečením.

 

Značka Adidas