Co se děje s oblečením, než se dostane k Vám?

Důvod, proč projekt Cash Positive vznikl, je snaha přenést second hand do online prostředí a spojit tak to nejlepší z obou světů - více o nás a našem projektu najdete zde. Díky tomu Vám tak jsme schopni přinést zajímavé módní kousky, které bychom sami nosili. 

 

Chceme, abyste nám věřili. Proto na našem eshopu přiznáváme všechny chyby našich kousků. Nicméně než se na náš e-shop kterýkoliv kus oblečení dostane, projde několika kroky procesu. Byť je pro nás Cash Positive platforma pro vyjádření svobody a kreativity, u výběru a hodnocení procesu se držíme striktního procesu postaveného kolem pravidla - Co bychom nenosili my, nebudou nosit ani naši zákazníci. Proto se zaměřujeme jak na čistotu, tak kvalitu jednotlivých kusů oblečení.

Garantujeme, že každý kus, který od nás nosíte, prošel tímto procesem.

 

Výběr oblečení

Prvním krokem je výběr second hand kousků. Díky internetu a ostatním technologiím je pro nás jednoduché být propojení s komunitami v UK, Itálii a Německu. Z těchto zemí také pocházejí naši dodavatelé.  Po několika pokusech a testech jsme se rozhodli, že každý kousek, který nám dodavatelé posílají, vidíme a schválíme. Tato metoda je také známá jako handpick.

Nejsme se schopni dostat na tak nízké ceny, jako kdybychom nakupovali tunové balíky oblečení. I když jsme tuto metodu také zkusili, upustili jsme od ní a nechceme se k ní vracet. Preferujeme metodu handpicku kvůli těmto důvodům: 

  1. Snížení odpadu - při nákupu velkých balíků vzniká ohromné množství odpadu díky nenositelnému oblečení, které nejsme schopni ani prodat, ani opravit, ani předělat. Procento odpadu u handpicku se výrazně snižuje.
  2. Snížení ceny hezkých kousků - pokud objednáte špatný balík, musí 2-6 kousků zaplatit celý balík. Tím pádem se ceny pěkný kousků tlačí nahoru.
  3. Díky handpicku vybíráme jen to, co bychom nosili my. Věříme, že tak eshop nebude klasickou hrabárnou, ale spíše koncept s pečlivě vybraným vintage oblečením.

 

Grading neboli ohodnocení oblečení - Kontrola č. 1

Každý kus oblečení kontrolují dva lidé během hodnocení.

V první kroku vyřadíme kusy, které potřebují opravit nebo nosit vůbec nepůjdou (menší jednotky procent). Kousky, které umíme opravit, se poté vracejí do procesu a projdou stejným procesem jako kousky bez vady. Kusy, které opravit nejdou, nevyhazujeme, ale čekají u nás ve skladu na další projekty - chceme v brzké době spustit také prodej reworked oblečení (tedy předělávaného a přešívaného oblečení).

V druhém kroku kusy, které půjdou k nám na eshopy, ohodnotíme - stav, případné vady, legit check u některých značek.

 

Čištění oblečení - Kontrola č. 2

Každý kus na našem eshopu je vypraný v průmyslové pračce. Hned po vyprání proběhne další kolo gradingu - opět ve dvojici u každého kusu pátráme po nedokonalestech, především po nevypratelných flecích.

Suché oblečení zatím bohužel nezvládáme žehlit, nicméně každý kousek vysteamujeme. Steamování je také posledním krokem, které může ukázat jakékoliv nedokonalosti.

 

Focení - Kontrola č. 3

Fotíme až vyprané a vysteamované kusy - stav oblečení, který vidíte na fotkách, je tak reálný. Chceme, ať víte, co kupujete. Během focení projde každý kousek finální kontrolou, kdy ve dvojici potvrdíme, že stav kousku odpovídá popisu na našem webu.

 

Skladování

Naše kousky skladujeme v klimatizovaném suchém skladu v plastových krabicích. V každé krabici je samozřejmě vůně do prádla a přípravek proti molům. V našem skladu pak takto ošetřené oblečení čeká na další lásku.