Fred Perry - ikona britské módní scény

Fred Perry

Fred Perry. Jedna z nejvíce ikonických značek britské módní scény. Zároveň značka, která v Čechách a na Slovensku patří mezi ty nedoceněné. 

Co důležitého přinesla do módního světa? Jaké jsou časté předsudky vůči Fred Perry značce? A proč nosit Fred Perry i dnes? 


Krátká historie Fred Perry 

Stejně jako značka Champion vymyslela hoodie a změnila módní svět, Fred Perry zavedl jinou, pro nás běžnou věc. Sportovní oblečení jako součást našeho každodenního outfitu. Bývalý tenisový hráč tak ovlivnil módní svět více, než si umíme asi dnes představit. Jeho ikonické tenisové tričko M3 s olivovou ratolestí je dnes absolutně ikonické. Vznikalo jako skvělý kousek sportovního oblečení na tenis, dnes je běžnou součástí našich šatníků. Trend, který poté následovaly značky jako Tommy Hilfiger, Lacoste a další. 

Fred Perry

Fred Perry

Fred Perry díky tričkům s límečkem pronikl do módního světa. Zákazníci začali vyžadovat i další barvy (kromě klasického bílého). Navíc velmi rychle pronikl do popkultury. Poté, co se v tričku Fred Perry objevil Sean Connery jako James Bond, se Fred Perry napevno usadil v módním světě. Později si značku oblíbil i Freddie Mercury, další ikona, která definovala popkulturu.

James Bond in Fred Perry Polo T-shirt
James Bond ve Fred Perry tričku


Proč je Fred Perry označována jako značka pro skinheads?

V 80. letech si vizuální styl Fred Perry oblíbil skinheads a všechny jejich odnože - od levice po pravici. Definitivně to stvrdil kultovní film This is England, který dal nahlédnou do Anglie 80. let a právě do světa skinheads. Fred Perry si tak rychle oblíbil skinheads, hooligans a další pouliční subkultury. Další film, ve kterém se Fred Perry hojně objevoval - legendární Trainspotting, jen podtrhl drsnou image značky. V současnosti si oblíbili Fred Perry američtí neonacisté.


Velký návrat

Fred Perry jako značka tímto stigmatem poměrně stále dost trpí. Sympatické ale je, že s touto nálepkou úspěšně bojuje. A navíc u toho vznikají nádherné kousky. Zpátky do mainstreamu značce pomohly kolaborace. Fred Perry se vyznačuje skvělým citem pro spolupráce. Každá spolupráce je vydařená, dokáže podtrhnout historii značky a zároveň ji dostat do moderního hávu.  I z dnešního pohledu jsou skvělé historické kolaborace se CDG. Absolutně geniální je spolupráce s Raf Simons, hvězdou dnešní módní scény. Značku si začali oblékat miláčci Británie - Andy Murray, Amy Winehouse, Bradley Wiggins. Kompletní změnu pak přineslo proniknutí značky do rapu - skvělým tahem bylo angažování hvězdy grime Skepty při oslavách 60 let.

Fred Perry and Raf Simons
Fred Perry a Raf Simons

Proč nosit Fred Perry? 

Fred Perry je módní značka, která se stala ikonou a zároveň se nebála experimentovat a překračovat hranice. Fred Perry se vždy spojoval se zajímavými osobnostmi, které měnili svůj obor. Nikdy se z něj nestala vyprázdněná značka žijící z dávné slávy. A jako brand se pokaždé dokázala vrátit do mainstreamu, kam patří. Mezi lidi, kteří mají rádi tradici a zároveň se nebojí experimentovat. To je také důvod, proč máme značku v našem e-shopu a proč ji máme rádi.

NAKUPOVAT FRED PERRY