Vlněné kousky máme v Cash Positive rádi a snažíme se je nakupovat při každé příležitosti. Všechny, které nám momentálně zbyly, najdete tady.
Jediná nevýhoda, kterou vlněné kousky mají, je poměrně náročná péče. A protože si nikdo nechce svůj vlněný kousek zničit při prvním praní, sepsali jsme několik doporučení.
Perte vlnu ve vlažné vodě
Pokud můžete a máte dost trpělivosti, perte vlnu ve vlažné. Ani horká, ani studená voda nedělají vlně dobře. Doporučujeme kousky ani neždímat, nechat usnout a případně vytáhnou vodu pomocí froté ručníku.
Pokud chcete prát v pračce, buďte šetrní
Nastavte si v pračce speciální program na vlnu, případně šetrný program. Voda by neměla být teplejší než 40 stupňů, u některých druhů vlny dokonce 30 stupňů. Používejte vždy speciální prostředek na praní vlny.
Nikdy nepoužívejte aviváž a nikdy neždímejte
Aviváž zničí vlnu skoro ihned. Stejně tak ždímání v pračce.
Sušení
Tady pozor! Nedávat do sušičky, nevěšet na věšák ani na ramínko. Jinak vlna ztratí tvar nebo barvu. Položte oblečení na jakoukoliv plochu a nechte uschnout. A pozor na slunce! Opět hrozí ztráta barvy, takže nesušit ani na slunci.
Používejte čistírny
Saka, kabáty a podobné kousky neperte doma. Běžte do čistírny a nechte je chemicky vyprat. Vyplatí se to.
Pozor na moly
Oblečení opravu pořádně vysušte. A ve skříni dejte pozor na moly. Využívejte buď klasické přípravky proti molům nebo koření typu skořice nebo levandule.
Často vlnu větrejte
Hodně a často vlnu větrejte. Pozor - pouze při pěkném počasí. Klidně i v zimě - mráz zabíjí moly.
Díky těmto krokům byste si naše vlněné kousky měli užívat dlouhá léta. To je princip našeho podnikání - podle nás je nejvíce udržitelný výrobek je ten, který vydrží dlouho. A díky tomu může být móda o kousek udržitelnější.