Jak se Champion dostal zpátky na výsluní?

Champion je pravděpodobně jeden z nejstarších brandů, jejichž oblečení máte v šatníku. Značka, která vznikla v roce 1919, si prošla obdobím slávy i úpadku, kdy se tuny věcí legendárního brandu válely v regálech Walmartů. Nicméně každý, kdo alespoň trochu sleduje streetwear módu si musel všimnout, že od roku 2016 zažívá velký comeback a z věcí, které měly pověst levné náhražky Adidas a Nike, se staly kousky, které chce každý.

Champion je momentálně módní mainstream, který chce každý a který už dávno není levný. Zároveň je tento brand oblíbenec všech, kteří se zajímají o vintage módu. A to dělá ze značky ideální zboží do našeho online second handu.Jak se Champion dostal zpátky na výsluní?

Champion

Instagram post Kourtney Kardashian

1. Streetwear takeover

Streetwear poslední léta válcuje celý módní svět, Virgil Abloh se stal světovou megastar, Offwhite a Vetements je nová definice luxusu, rap je nejvlivnější hudební žánr. A na téhle vlně se vyvezl i Champion.

2. Kolaborace s moderními brandy

  Jakmile Champion zaznamenal zvýšený zájem o retro sportovní brandy, mezi něž Champion patřil, nebál se využít zájmu a spolupracovat s moderními brandy. A spolupracoval s každým brandem, který něco znamená - Undefeat, Bape, Supreme, Vetements, Beams. Tyhle spolupráce obrátily zájem fanoušků streetwearů i k běžným kolekcím Champion.

  3. Sociální sítě

   Spolupráce se Supreme, Union nebo Bape dovedly Championu novou generaci zákazníků. Champion se tak stal prvním případem značky, kterou proslavily sociální sítě a influenceři. Až poté se značka vrátila také mezi sportovce, umělce a popové hvězdy. A opět byli vidět na Instagramu a dalších sociálních sítích. Nutno říct, že management Championu šel tomuto trendu naplno a využil sociální sítě do maxima.

   Proč je skvělé kupovat Champion v secondhandu?

   1. Obrovské množství Champion oblečení na trhu

   Z temné epizody Championu, kdy byl brán jako podřadný brand pro lidi, kteří nechtějí investovat do Nike a Adidas, momentálně těží všichni milovníci vintage módy. Champion věcí se prodávalo hodně, nebyl to love brand, spoustu kousků nikdy nikdo nenosil. Díky tomu se dá sehnat obrovské množství vintage oblečení Champion. Díky tomu je průměrná kvalita vyšší než u ostatních sportovních značek.

   2. Naskočte na módní vlnu za malou cenu

   Návrat značek jako Fila nebo Diadora v posledních pěti letech způsobil, že retailové ceny nového oblečení u těchto značek šly raketově nahoru. Champion je tak skvělým příkladem zboží, které je v online econd hand a vintage obchodech výrazně cenově výhodnější než v retailu. Speciálně pokud berete Champion jenom jako módní trend, který si chcete vyzkoušet.

   Champion men's clothing

    

   3. Střihy i kvalita jsou od roku 1919 stejně kvalitní

   Ať už byl brand brán jako značka vysoce kvalitního sportovního oblečení pro NBA profesionály nebo jako značka pro losery, kteří nakupují ve Walmartu, jedna věc se neměnila. Politika ohledně střihů a kvality zboží zůstala stejná. A značka za to byla velmi často kritizována jako zbytečně rigidní a konzervativní. Díky tomu se ale můžete spolehnout na to, že ať už kupujete kousek ze 70. let, univerzitní mikinu z konce 90. let nebo úplně novou kolekci, dostane vždy velmi podobnou kvalitu a podobný střih. Koneckonců - Champion má svoji stěžejní technologii Reverse Weaver patentovanou od 50. lete minulého století.

   4. Champion je cool klasika

   Champion dal módnímu světu hoodie. Málokdo z nás si umí svůj představit, že by ve svých outfitech neměl hoodie. Takže mít ve svém šatníků hoodie od matky všech hoodies je skoro povinnost.

   5. Must have pro sportovní fanoušky

   Champion byl od svého založení úzce spojen se sportem. Nejprve to byl americký fotbal, později výrazně ovlivňoval především basketbal. A právě dresy a ostatní doplňky z ikonické éry 1988 - 1997 jsou skvělé vintage úlovky. Dresy Jordana, Rodmana, Kobeho nebo Malonea, teplákové soupravy nebo bundy basketbalových týmů jsou skvělý doplněk outfitu.

   Miley Cyrus v Champion dresu

   Miley Cyrus v basketbalovém dresu

   Všechny naše kousky najdete na na našem e-shopu. A můžeme Vám slíbit, že budou přibývat. Jak basic kousky, univerzitní mikiny a nesmrtelné klasické hoodies, tak i více neobvyklých věcí - dresy, klobouky nebo kolaborace.