Oblíbená značka Levi's

Levi's oblečení je tady od roku 1873. A protože to je značka extrémně oblíbená a nosí ji milióny lidí po celém světě, často se objevuje tak v second handech a vintage obchodech. Nejjednodušší je samozřejmě si koupit kousek, který Vám sedí a který se dá hned nosit. Nicméně s Levi's oblečením se dá experimentovat a vymýšlet nové kombinace. Proto posíláme některé tipy, jak přisupovat k nákupu Levi's oblečení z druhé ruky.

Džínová bunda Levi's   Džínová košile Levi's

TIPY NA NÁKUP VINTAGE LEVI'S:

Hledejte oldschool Levi's kousky:

Momentálně jsou trend vintage Levi's kousky, které byly vyrobeny před rokem 1970. A jak je poznáte? Na červené visačce Levi's je velké E. Ale i když velké E nevidíte, nevadí. Skvělé jsou všechny vintage kousky. Nikdo nepohrdne Levi's kousky z 80. a 90. let. 

Nebojte se unisex kousků:

Dámy, neignorujte pánské kousky a klidně si je od chlapců půjčujte. Většina starších kousků jsou pánské, mají pánské styly, střihy i velikosti. Takže odhoďte škatulky a vyberte si takové kousky, které Vám sedí. A je úplně jedno, jestli jsou pro pány nebo dámy.

Mom jeans versus dad jeans:

Pokud hledáte džíny se super vysokým pasem, nakupujte dámské džíny, ale pokud chcete volné a ležérní, nakupujte pánské džíny. Klasiky 501 a 505, které u nás také najdete, nabízejí rovný a uvolněný střih. A můžete si vybrat - buď můžete svůj outfit postavit kolem dad jeans nebo tuhle klasiku upravit na šortky či cropy. Všimněte si, že 501 mají knoflík, zatímco 505 mají zip. Naopak model 551 nabízejí volnější a zúžený střih a skvěle padnou na dámskou postavu.

Jak na velikosti:

Pokud nakupujete ve fyzické prodejně Levi's, vyzkoušejte je. Pokud nakupujete online, zeptejte se na obvod kolem pasu, případně v jiných partiích, které vás zajímají. My v Cash Positive Vám rádi velikost změříme a pošleme. Vintage Levi's měly v různých obdobích různé velikosti. Některé jsou menší než dnes, některé naopak větší. Očekávejte, že při nákupu vintage budete mít velikost o 2 až 4 velikosti rozdílnou.

Nebojte se reworku:

Pokud uvidíte skvělé 501, nebojte se z nich udělat šortky nebo crop. Levi's košile, kalhoty nebo bundy jsou jako stvořené pro rework. Experimentuje!

Kategorie Levi's