Polo Ralph Lauren

Polo Ralph Lauren je pravděpodobně jedna z nejlepších streetwearových značek. Tvrdí to Highsnobiety v tomhle skvělém článku a my s nimi souhlasíme. A to přesto, že Ralph Lauren by se sám sebe nikdy nedefinoval jako streetwearovou značku. Ralph je i pro nás geniální značka. Ať už máte rádi streetwear nebo ne.

"Ralph Lauren was borin’ before I wore him." - Kanye West

Ralph Lauren brand je odraz svého zakladatele - ten sám dokáže mixovat tuxedo, jeansy a Salmon trailové boty, které se díky tomu staly hit a součást streetwearových outfitů. Úplně stejná je i značka. Proto je nám sympatická. Ralph Lauren můžete samozřejmě nosit podle lookbooků. Nicméně Ralph Lauren je daleko lepší, pokud ho kombinujete s jinmi značkami, mixujete styly a cítíte se u toho svobodní. A taky proto má své místo mezi streetwear značkami.

RALPH LAUREN ROCKS SALOMON TRAIL SNEAKERS WITH A TUX

Better than ever, Ralph Lauren sweater

Ralph Lauren začínal jako značka, která imitovala život bohaté elity. A povedl se mu husarský kousek - jeho oblečení nenosí jenom ti, kteří se chtějí takovému život přiblížit, ale i je oblíbený i u těch, které původně imitoval. Ralph Lauren je jedna z mála značek, která umí spojovat světy. Pokud budete hledat, co společného mají absolventi prestižních univerzit, sportovci, rappeři, finančníci a drogoví dealeři, budou to pravděpodobně kousky Polo Ralph Lauren. Jak známe Lo Life crew, která se proslavila krádežemi právě oblečení Ralph Lauren přímo z lidí na ulici a z jejichž členů se nakonec staly módní ikony, to definovali takhle:

“You could see me in Brownsville rockin’, then go to Fifth Avenue and see a white person wearing the same jacket.”

Právě díky Lo life crew se mohl Ralph Lauren stát největší streetwear značkou - dostal totiž street credit, o který se nikdy neprosil. Nicméně, právě o dědictví Lo Life crew se při návratu některých modelů samotná značka opírá ve svých publikacích. Pokud neznáte Lo Life crew, Fader o nich napsal skvělý článek.

Ralph Lauren

"Ralph is somebody that doesn't change with trends and has just kept it up and gotten better and better. That's what we aspire to, without getting boring." - Jebbia James, founder of Supreme

Ralph Lauren byl oblíbený mezi rappery a streetwear ikonu z ní definitivně udělal Kanye West. A to mělo dopad na scénu. Supreme a Jebbia Jamese zná každý, kdo se zajímá o módu. A jak Jebbia přiznal v několika rozhovorech (například pro Complex), Ralph Lauren ho inspiroval svým čistým stylem.

Proč je vlastně tak populární?

Jednoduché, poměrně drahé, často basic kousky. Právě proto se nás lidé ptají, proč je vlastně Polo Ralph Lauren tak populární. Je to totiž la tabula rasa. Každý kousek, který vezmete do ruky, můžete nosit po svém. Můžete se rozhodnout, co s daným kouskem bude. Bude součást streetwearového outfitu s Avirex bomberem a AJ1 na nohách? Nebo si k němu dáte cropped kalhoty, Birkenstocky a klobouk? V tom je právě pro všechny oblečení Ralpha Laurena přitažlivé. Nedefinuje Vás, ale naopak - vy dáváte smysl a význam oblečení. To je hlavní důvod, proč nikdy nevyjde z módy. A proč ho máme rádi i my. Vintage kousky Polo Ralph Lauren byly skvělé tehdy a jsou skvělé i teď. Nevyjdou z trendu, jsou z kvalitních materiálů, dlouho vydrží, takže jsou víceméně i šetrné k přírodě, zároveň jsou geniální svou jednoduchostí.

Prohlédněte si naši kolekci Polo Ralph Lauren:

Cash Positive kolekce Polo Ralph Lauren