Proč chceme prodávat Vaše oblečení? 

Cash Positive jsme založili s cílem dělat módu dostupnější a udržitelnější. A hned od začátku jsme věděli, že pokud chceme mít nízké ceny a zároveň snižovat dopad módy na přírodu kolem nás, musíme bezpodmínečně spustit službu, která Vám umožní prodávat Vaše kousky u nás.

A naše důvody jsou takové:

1. Budeme schopni ještě více stlačit cenu

Obliba vintage oblečení je obrovská a především v západní Evropě jde o rychle se rozvíjející sektor. Bohužel pro nás, všechny dodavatele máme v Itálii nebo Anglii. A ti jsou si tohoto trendu vědomi. Proto sledujeme, jak rostou velkobchodní ceny u našich oblíbených značek jako Burberry nebo Moncler. Pekelně drahé jsou i klasiky typu Polo Ralph Lauren, The North Face, Patagonia nebo Lacoste. A pokud chceme dělat módu dostupnou a udržitelnou, museli jsme vymyslet řešení. Prodej Vašich věcí nám přijde jako dokonalé řešení.

2. Nechceme oblečení převážet v kamionech po Evropě tam a sem

Přiznáme se, že když jsme prodali první kousek přes Depop, měli jsme hroznou radost. Úsměv nám ale zamrzl, když jsme si uvědomili, co se s oblečením děje. Z třídíren po celé Evropě putuje kamionem do velkoskladů. Takže první obrovská spotřeba nafty a vypuštění hromady Co2. Z velkoskladu kamionem k nám. Podruhé nafta, podruhé Co2. A od nás do Irska kamionem k zákazníkovi. Potřetí nafta, potřetí Co2. Tohle pro nás ztrácí smysl.

3. Přechod na cirkulární model v rámci České republiky

Abychom tedy nevozili oblečení nahoru a dolů po Evropě, prodávat co nejvíce oblečení v rámci České republiky je pro nás hlavní cíl. Samozřejmě nedostaneme naši uhlíkovou stopu na , ale jsme přesvěděčení, že ji výrazně snížíme. A taky věříme, že dáme šanci našim zákazníků poslat svoje kousky dál do světa, dostat za ně zaplaceno a hlavně jim dopřát další využití.

4. Vyšší kvalita kousků

Naše kousky si do e-shopu pečlivě vybíráme. Nekupujeme velké krabice zboží, které jsme neviděli. I přes to, že to je zdlouhavé, všechny kousky kupujeme přes video handpick nebo osobní setkání. A i přes takovou snahu se nám stane, že kousek přijde rozbitý nebo má vadu, které jsme si nevšimli. Bolí nás to dvakrát - samozřejmě byznysově. Burberry kabát může být sebeskvělejší, ale pokud má na zádech flek od oleje, málokdo si ho koupí. A samozřejmě to není ani udržitelné - vozíme po Evropě kousek, který pravděpodobně nebudeme schopni prodat a budeme ho muset nechat zpracovat jako textilní odpad. To se mohlo stát už před deseti přejezdy kamionu. Od naší nové služby si slibujeme, že takových případů bude výrazně méně. A i kdyby se staly, rozbité kousky budou jezdit jenom po republice.

5. Ve zkušebním módu už zkoušíme Vaše kousky prodávat.

Nabídli jsme to našim kamarádům. A ty kousky jsou skvělé. Myslíme opravdu opravdu skvělé. 

Některé už jste koupili a některé se pořád dají koupit!

6. A taky nám tahle služba chyběla.

Samozřejmě víme o všech konkurenčních službách. Víme, že nejsme jediný second hand, kde můžete svoje oblečení prodávat. Ale chtěli jsme službu, kterou budou moct využít lidé z Prahy, Zlína nebo třeba Kopřivnice. Máme totiž hodně zákazníků mimo Prahu (a moc si toho vážíme). A taky ať s tím máte co nejméně práce. Takže chceme, ať vezmete svoje oblečení, pošlete nám ho a zbytek uděláme za Vás. Nafotíme to, prodáme to, zabalíme to, vyřídíme dopravu, dotazy i reklamace. A pošleme Vám peníze.

Přesný postup je tady:

My tuhle naši službu milujeme. Doufáme, že se bude líbit i Vám. Pokud máte jakýkoliv dotaz, klidně nám napište nebo zavolejte.

A pokud už víte, že chcete s námi některé vaše kousky prodat, rovnou klikněte tady:

Děkujeme, že s námi děláte módu udržitelnější. Téma cirkulární ekonomiky se týká nás všech a jsme rádi, když vidíme, že Vám to není jedno.

Klára, Vláďa a Vojta za tým Cash Positive